• سپیدهاما
  • بررسی کاربرد ایزوگام در پشت بام، سرویس بهداشتی و بر روی دیوار

بررسی کاربرد ایزوگام در پشت بام، سرویس بهداشتی و بر روی دیوار

25 مرداد, 1402

بررسی کاربرد ایزوگام در پشت بام، سرویس بهداشتی و بر روی دیوار، از ایزوگام­ ها در قسمت­ های مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. روش نصب آن نیز ممکن است در قسمت­های مختلف اندکی متفاوت باشد. قیمت ایزوگام خود یک نکته بسیار مهم است و ایزوگام نامرغوب و غیر اصولی  می تواند سبب از دست رفتن سرمایه و همچنین ایجاد، ترک، آسیب، سوراخ و یا حتی پارگی ایزوگام شود و در نتیجه مجبور به تعمیر و یا تعویض ایزوگام  می شوید.

کاربرد ایزوگام در پشت بام

از جمله مهم­ترین امور نگهداری از خانه، خرید ایزوگام برای عایق­کاری پشت بام می باشد. بیشترین استفاده از این عایق رطوبتی در پشت بام­ها می باشد. در صورت عدم استفاده از ایزوگام برای پشت بام، در زمستان و با شروع برف و باران، آب می تواند به راحتی به داخل ساختمان نفوذ کند و سبب نم کشیدن و همچنین زرد شدن سقف شود. این موضوع خسارات بسیاری را برای مالک به همراه دارد. از همین رو اغلب افراد در ابتدای کار از ایزوگام برای پشت بام استفاده می کنند تا از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنند.

از این رو برای عملکرد بهتر ایزوگام بر روی این سطح، اغلب کارشناسان برای نصب آن شیب­بندی و زیر­سازی انجام می دهند تا ایزوگام طول عمر بیشتری داشته باشد.

ایزوگام در غرب تهران توسط تیمی مجرب و حرفه ای انجام می شود. به منظور انجام ایزوگام می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کاربرد ایزوگام در سرویس های بهداشتی

 کاربرد ایزوگام در سرویس بهداشتی از دیگر قسمت­ هایی است که بسیار لازم و ضروری است. سرویس بهداشتی مانند حمام و دستشویی محلی است که همواره با آب در ارتباط است، به همین دلیل نصب ایزوگام در آن بسیار مرسوم است. این عایق به دلیل راحتی در نصب و عدم کثیف­ کاری، جای عایق قیرگونی را در تمام قسمت­ های ساختمان گرفته است. اما مشکلی که در این قسمت پیش می آید این است که کاشی بر روی این عایق نمی چسبد؛ اما این نیز راه حلی دارد، برای برطرف کردن این مشکل اغلب از یک لایه ملات بر روی ایزوگام استفاده می کنند. این کار سبب می شود تا کاشی به راحتی بر ایزوگام بچسبد.

کاربرد ایزوگام بر روی دیوار

یکی دیگر از کاربردهای ایزوگام، استفاده از آن بر روی دیوار است. دیواری که در آن ایزوگام استفاده می شود می تواند قسمتی از دیوار سرویس بهداشتی باشد یا دیوارهای خارجی ساختمان باشد. دیوار خارجی یک ساختمان اغلب ارتفاعی بالاتر از سه متر دارد، به همین دلیل برای نصب ایزوگام بر روی آن باید از داربست استفاده کرد. و به دلیل حالت عمودی دیوار، نصب ایزوگام بر روی آن اندکی با ایزوگام پشت بام متفاوت است. این نوع ایزوگام به صورت عمودی و از بالا به پایین نصب می شود.