توصیه آیت‌الله جنتی به دولتمردان

01 شهریور, 1402

مهر نوشت: دبیر شورای نگهبان گفت: فرصت خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نعمتی بی‌بدیل است و بهترین راه شکرگزاری این نعمت الهی، خدمت خالصانه به مردم است.

آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۲) در جلسه این شورا در سخنانی، گفت: دوشنبه گذشته روز جهانی مسجد بود؛ دلیل این نام‌گذاری هم این است که این روز سالگرد آتش‌زدن مسجدالاقصی توسط عمال رژیم غیرقانونی اسرائیل است.

وی با بیان اینکه این نامگذاری که با نگاه انقلابی صورت گرفته نشان می‌دهد که مساجد باید با روحیه انقلابی اداره شوند، افزود: فلسفه تأسیس مساجد یاد خداست و اگر متولیان مساجد بتوانند این هدف را تحقق ببخشند، سرعت حرکت جامعه به سمت ارزش‌های الهی بیشتر می‌شود.

آیت الله جنتی همچنین مساجد را بهترین محل برای ترویج آموزه‌های زندگی دینی و پاسخگویی به شبهات و مهم‌ترین پایگاه‌های جهاد تبیین دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز شهادت شهید سید اسداللَّه لاجوردی اشاره و خاطرنشان کرد: این شهید عزیز ناجوانمردانه توسط منافقین ترور شد و امروز سالروز شهادت ایشان است که به درستی از سوی مقام معظم رهبری، مؤمن، مخلص و مجاهد فی سبیل‌الله خوانده شدند.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: دشمنان ملت ایران همیشه فکر کرده‌اند این ترورها حرکت انقلاب اسلامی را متوقف می‌کند اما غافلند که برکت خون این شهدا موجب افزایش سرعت انقلاب به سمت دستیابی به آرمان‌هایش شده است.

وی در بخش سوم سخنان خود به هفته دولت اشاره کرد و گفت: همچنین در آستانه هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر هستیم و یاد این شهیدان را گرامی می‌داریم و به روح بلند همه شهدایی که دشمنان ایران اسلامی با ترور آنها تلاش کردند کشور را از خدمات خالصانه آنها محروم کنند، درود می‌فرستیم.

آیت الله جنتی در پایان با بیان اینکه به همه مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و به‌ویژه رئیس جمهور محترم که با تلاش در پی حل مشکلات کشور هستند، خداقوت می‌گوئیم و از خداوند می‌خواهیم توفیق خدمت بیشتر را به آنها عطا کند، تاکید کرد: فرصت خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که حاصل مجاهدت‌های مجاهدان فی سبیل‌الله است، نعمتی بی‌بدیل است و بهترین راه شکرگزاری این نعمت الهی، خدمت خالصانه به مردم است.

منبع: خبرگزاری مهر