آشنایی با پورت های DisplayPort و mini DisplayPort و DVI

زمانی که در حال خریدن یک لپ‌تاپ، تبلت هیبریدی یا کامپیوتر دسکتاپ بزرگ هستید هم بهتر است به پورت‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر قصد دارید نوعی خاصی از لوازم جانبی را به دستگاه خود وصل کنید قطعا وجود پورت مناسب آن کمک زیادی خواهد کرد. در غیر این صورت حداقل بهتر است بدانید که از چه آداپتوری می‌توانید برای این کار استفاده کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با پورت های DisplayPort و mini DisplayPort و پورت DVI آشنا کنیم.

ادامه مطلب: آشنایی با پورت های DisplayPort و mini DisplayPort و DVI

آشنایی با پورت های صدا، Erhernet و HDMI

آشنایی با پورت های صدا، Erhernet و HDMI، کامپیوترها و گجت‌های موبایل امروزی با گستره‌ی وسیعی از پورت‌ها ارائه می‌شوند؛ از پورت‌های USB آشناتر تا پورت‌های جدیدتری نظیر Thunderbolt 3. حتی اگر با معمول‌ترین رابط‌ها آشنا باشید گاه ممکن است پیدا کردن کابل یا آداپتور مناسب برای متصل کردن لپ‌تاپ یا تبلت به یک مانیتور، تلویزیون یا هر دستگاه جانبی دیگر دشوار باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی سه پورت پرکاربرد بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با پورت های صدا، Erhernet و HDMI

آیا کلاغ ها می توانند ذهن سایر پرندگان را بخوانند؟

آیا کلاغ ها می توانند ذهن سایر پرندگان را بخوانند؟، پژوهشگران دانشگاه وین، با انجام مطالعه‌ای روی کلاغ‌ها، پی بردند که آنها «نظریه‌ی ذهن» دارند؛ به این معنی که می‌توانند به نوعی ذهنی پرندگان دیگر را بخوانند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که توانایی‌های شناختی کلاغ‌ها تا چه حد پیچیده است. نظریه‌ی ذهن یک توانایی شناختی است که به واسطه‌ی آن حالات ذهنی مختلف مثل دانش، باور، اهداف، علاقه و موارد دیگر را به خودمان و دیگران نسبت می‌دهیم. به کمک این قابلیت می‌توانیم دانسته‌ها، اعتقادات، اهداف و علایق دیگران را بفهمیم.

ادامه مطلب: آیا کلاغ ها می توانند ذهن سایر پرندگان را بخوانند؟

ساخت ربات "کرم (Cram)" با الهام گیری از سوسک

ساخت ربات "کرم (Cram)" با الهام گیری از سوسک، آیا تا به حال شده به طور تصادفی روی یک سوسک پا بگذارید و با برداشتن پای‌تان در کمال تعجب، ببینید که این موجود هنوز زنده است؟ این حشرات در طول مسیرشان با موانع مختلف و شکاف‌های تنگ و باریکی رو به رو می‌شوند، اما همیشه به راحتی از این موانع و تنگناها رد می‌شوند. زنبورها هم به نوبه‌ی خود همیشه با موانعی مثل برگ و شاخه و گلبرگ‌ها مواجه هستند و چه بسا که بال‌هایشان به این موانع برخورد می‌کند، بدون اینکه آسیبی ببیند. حالا محققان تا حدودی پی برده‌اند که این موجودات چگونه خم می‌شوند، اما نمی‌شکنند.

ادامه مطلب: ساخت ربات "کرم (Cram)" با الهام گیری از سوسک

ایده "هایپرلوپ" ایلان ماسک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

ایده "هایپرلوپ" ایلان ماسک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟، اگر هایپرلوپ ساخته شود، باید بتواند مسافران را در عرض ۳۵ دقیقه از لس‌آنجلس تا سان‌فرانسیسکو ببرد. مسیری ۶۳۰ کیلومتری که با خودرو در عرض ۵ ساعت و نیم طی می‌شود و با قطار جدیدی که می‌خواهند بسازند، در ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه. مثلا اگر ما هم هایپرلوپ داشتیم، می‌توانستیم در عرض ۵۰ دقیقه از تهران به مشهد برویم. مسیری که تازه با ساخت قطار برقی جدید سریع‌السیر، قرار است ۶ ساعته طی شود.

ادامه مطلب: ایده "هایپرلوپ" ایلان ماسک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟