آشنایی با برخی از امکانات گوگل مپ گوشی های هوشمند

آشنایی با برخی از امکانات گوگل مپ گوشی های هوشمند، نقشه‌ی گوگل به مراتب یکی از بهترین برنامه‌هایی است که گوگل ارایه کرده، سرویسی که صدها میلیون کاربر همه روزه بر آن تکیه می‌کنند. اگر از کاربران دایمی نقشه‌ی گوگل هستید، این ۱۱ راهنمایی که در ذیل ارایه کرده‌ایم، تعیین مسیر، به اشتراک‌گذاری مسیر‌ها و جهت‌یابی را از همیشه آسان‌تر می‌کنند. در اینجا سیستم عامل معیار، اندورید است، اما بسیاری از این ویژگی‌ها در iOS هم وجود دارد.

تغییر زاویه‌ی دید

گوگل اخیرا نقشه‌های سه‌بعدی «گوگل ارث» (Google Earth) را با نقشه‌ی گوگل ادغام کرده است؛ به این ترتیب دیگر نیازی نیست که برای زاویه‌ی دید از بالا به پایین زوم کنید.

به طور پیش‌فرض شما می‌توانید از بالا به پایین ببینید، اما می‌توانید با دو انگشت خود به بالا سوایپ کنید تا نقشه را به صورت هموار و با جلوه‌های سه‌بعدی ببینید، البته مشروط به این‌که به اندازه‌ی کافی زوم کرده باشید. این ویژگی به شما کمک می‌کند که اطراف ساختمان‌ها را ببینید تا چشم‌انداز بهتری از مسیرها داشته باشید.

از قطب‌نما استفاده کنید

آیا می‌دانستید که می‌توانید با تپ کردن بر قطب‌نما، یک چشم‌انداز واقعی و دقیق از مسیری که شما و دستگاه‌تان در آن قرار دارید، به دست آورید؟ در نقشه یک بار روی کلید شبیه قطب‌نما تپ کنید تا بلافاصله به مکان خود بروید. اگر یک بار دیگر تپ کنید نقشه‌ی گوگل هم‌گام و متناسب با دستگاه شما حرکت می‌کند. در واقع به همان سمتی که گوشی یا تبلت شما در حرکت است، نگاه می‌کند. این باعث می‌شود که اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید و بدانید که در مسیر درستی پیش می‌روید و دیگر نقشه به صورت وارونه نشان داده نمی‌شود.

‌‌‌به اشتراک‌گذاری مسیرها

شما می‌توانید با استفاده از قابلیت به اشتراک‌گذاری نقشه‌ی گوگل، به‌آسانی یک نقشه یا مسیر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید یا حتی به خود ایمیل کنید. وقتی‌که مکان خاصی را انتخاب کرده‌اید یا مسیری را در نقشه تعیین کرده‌اید روی سه نقطه‌ی گوشه‌ی سمت راست بالا تپ کنید. منویی که باز می‌شود به شما اجازه می‌دهد که مسیرها را با قابلیت Share Directions به اشتراک بگذارید.

ارسال مسیرها از یک کامپیوتر

آخرین ترفند، فرستادن مسیرها به گوشی هوشمند یا تبلت‌تان از طریق یک کامپیوتر است. البته انجام این کار مشروط به این است که شما از قبل گوگل را به گوشی خود لینک کرده باشید. اگر گوشی خود را به گوگل متصل کرده باشید خیلی راحت می‌توانید مسیر مورد نظرتان را به گوشی بفرستید.

در نوار جست‌و‌جوی گوگل عبارت send directions را تایپ کنید. این کار باعث می‌شود یک نقشه‌ی کوچک باز شود. سپس اطلاعات مربوط به مسیر خود را وارد کنید و گوشی یا تبلتی را که می‌خواهید به آن بفرستید انتخاب کنید و در انتهای نقشه روی عبارت send directions to my phone تپ کنید. به این ترتیب مسیر شما بلافاصله به دستگاه‌تان فرستاده می‌شود.