گوگل مپ گوشی های هوشمند چگونه خود را به یک نرم افزار هوشمند و جامع تبدیل کرده است؟

گوگل مپ گوشی های هوشمند چگونه خود را به یک نرم افزار هوشمند و جامع تبدیل کرده است؟، گوگل اخیرا اعلام کرد که اگر کاربری مکانی را جست‌و‌جو کند ولی تا قبل از زمان رسیدن به آن‌جا، آن فروشگاه یا شرکت تعطیل شود، برنامه‌ی نقشه به او هشدار خواهد داد. همچنین این برنامه به کاربر اجازه می‌دهد خانه و محل کارش را ستاره‌نشان کند تا مسیریابی میان این دو آسان‌تر شود. از آن مهم‌تر گوگل این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا نقشه را ذخیره کند تا هنگام عدم دسترسی به اینترنت به‌طور آف‌لاین از آن استفاده کند. در ادامه به برخی از ویژگی ها و امکانات این نرم افزار اشاره کرده ایم.

انداختن سوزن برای تعیین مسیر

کاربران معمولا برای مکان مشخصی مثل یک فروشگاه، پمپ بنزین یا خانه‌ی یک دوست تعیین مسیر کرده یا مکانی را جست‌و‌جو می‌کنند. اما شما می‌توانید یک سوزن را در هر قسمت نقشه بیندازید تا اطلاعات مربوط به آن مکان، مسیرها و دستورالعمل‌های جهت‌یابی را به دست آورید.

آن مکان هر جا که باشد مثل یک موزه، پارک یا گوشه‌ی یک خیابان، شما می‌توانید به‌راحتی با تپ کردن و نگاه داشتن انگشت خود بر آن‌جا یک سوزن را بیندازید و مسیرهای منتهی به آن را بیابید یا می‌توانید آن مکان را با ستاره‌نشان کردن ذخیره کنید. در ادامه بیشتر راجع به ستاره‌نشان کردن توضیح خواهیم داد. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد از نقشه برای هر مکانی که دل‌تان بخواهد استفاده کنید.

ستاره‌نشان کردن مکان‌ها

ستاره‌نشان کردن یک مکان خاص هم مثل تعیین مکان خانه و محل کار فکر خوبی است. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد که به مکان‌های پرطرف‌دار یا مکان‌هایی که به‌طور مکرر به آن‌ها مسافرت می‌کنید به‌راحتی دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید یک رستوران را که دوستی توصیه کرده، یا پارک مورد علاقه‌تان را ستاره‌نشان کنید. مکانی که علامت‌گذاری کرده‌اید بلافاصله به «مکان‌های شما» (Your places) اضافه خواهد شد. مکان‌های ستاره‌‌گذاری شده هنگام جست‌و‌جو در نقشه به عنوان پیشنهاد به کاربر ارایه می‌شود. این ویژگی، بسیار سودمند بوده، کاربری را آسان‌تر کرده و به صرفه‌جویی در وقت کمک می‌کند.

کنترل‌های صوتی  

اگر انگلیسی بلد هستید و از کنترل‌ها و دستورهای صوتی استفاده نمی‌کنید در خطا هستید؛ چرا که استفاده از این قابلیت نه‌تنها جهت‌یابی و مسیریابی را آسان‌تر می‌کند، بلکه باعث می‌شود دستان‌تان آزاد باقی بماند و چشمان‌تان بر جاده دوخته شود. البته لزوما احتیاج نیست که انگلیسی بلد باشید، همین‌که چند عبارت کاربردی را بلد باشید کافی است مثل ?When Will I get there یا ?Where’s my next turn.

استفاده‌ی یک‌دستی

گاهی اوقات برای زوم کردن هر دو دست‌مان آزاد نیست، خوشبختانه در این‌جور مواقع زوم به روش «دابل-تپ» به کار می‌آید. خیلی راحت روی یک مکان دابل-تپ کنید (دو بار ضربه بزنید) تا در یک نقطه‌ی مشخصی زوم کنید. شما می‌توانید انگشت خود را هنگام دومین تپ (ضربه) نگه دارید، سپس انگشت خود را بالا و پایین کنید تا با یک دست «زوم این» (بزرگ‌نمایی) و «زوم اوت» (کوچک‌نمایی) کنید. این قابلیت به‌ویژه هنگام رانندگی یا دوچرخه‌سواری مفید خواهد بود.